Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Filmový klub Zvolen

Filmový klub pri Vysokej škole lesníckej a drevárskej vo Zvolene vznikol už v roku 1973. Neskôr, v súvislosti so zmenou názvu školy, bol premenovaný na Filmový klub pri Technickej univerzite vo Zvolene (FK pri TU Zvolen).

V roku 2002 došlo k významnej zmene. Filmový klub, ktorého zriaďovateľom bola dovtedy univerzita, získal registráciou na Ministerstve vnútra SR právnu subjektivitu a tak vzniklo občianske združenie Filmový klub Zvolen. Filmový klub si aj po týchto zmenách zachoval študentský charakter. Je to dobrovoľné záujmové združenie študentov vysokých škôl.

Základom aktivít filmového klubu boli pravidelné filmové predstavenia, ktoré sa konali raz týždenne počas letného a zimného semestra TU vo Zvolene. Výber titulov bol orientovaný predovšetkým na hodnotné diela svetovej kinematografie bez obmedzenia obdobia ich vzniku. Filmový klub Zvolen organizoval aj filmovú školu POTA PHANTASIA a podieľal sa na filmových projekciách ako boli ETNOFILM či PROJEKT 100. V súčasnosti sa Filmový klub Zvolen venuje predovšetkým filmovým prehliadkam menej tradičných dokumentárnych filmov.

Najvýznamnejšie z nich sú tieto:
- Medzinárodná prehliadka horských a adrenalínových filmov Hory a mesto Zvolen
- Súťaž amatérskeho filmu a fotografie Monte Vízia
- Medzinárodné festival filmov s environmentálnou tematikou ENVIROFILM
- Letné kino v centre mesta Zvolen KINOZÁHRADA
- Medzinárodný festival dokumentárnych filmov JEDEN SVET

Kontakt

Filmový klub Zvolen
P.O. Box 4
960 01 Zvolen

Miesto premietania:
Stará radnica
Námestie SNP 31
960 01 Zvolen

e-mail: fkzvolen@gmail.com
www.horyamestozvolen.sk


 


Úvodná stránka